Ερασιτέχνης ΠΑΣ ΛαμίαΠοδόσφαιρο Σάλας

Φινάλε με νίκη για τον ΠΑΣ Λαμία Futsal!

Φινάλε στην παρθενική της σεζόν στο πρωτάθλημα της Futsal League με νίκη για την ομάδα του ΠΑΣ Λαμία η οποία επικράτησε στον τελευταίο αγώνα της σεζόν εντός έδρας με σκορ 6-2!

Ρεπορτάζ: Νίκος Μώκος

Το συγκρότημα του Κώστα Τσαπραζλή ήταν ανώτερο στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης, προηγήθηκε νωρίς και δίκαια έφτασε στη νίκη κλείνοντας με τον καλύτερο τρόπο τη σεζόν.

Μια σεζόν πρωτόγνωρο τόσο για τους περισσότερους αθλητές όσο και για το φίλαθλο κοινό της Λαμίας το οποίο ήρθε για πρώτη φορά σε επαφή με το συγκεκριμένο άθλημα.

Αγωνιστικά οι κυανόλευκοι άνοιξαν το σκορ νωρίς, μόλις στο 1ο λεπτό με τον Μαλικάι, ενώ στο 14ο λεπτό ο Βαρυπάτης έκανε δύο τα τέρματα της ομάδας του.

Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 2-1 με τον Αμπτελ Μαλέκ στο 17′, σκορ που έμεινε μεχρι την ανάπαυλα της αναμέτρησης.

Στην επανάληψη οι κυανόλευκοι συνέχισαν στο ίδιο ρυθμό φτάνοντας στο 3-1 στο 25ο λεπτό και πάλι με τον Βαρυπάτη ενώ στο 34′ έκανε το 4-1 πετυχαίνοντας το τρίτο προσωπικό του τέρμα.

Στο 36′ με τους φιλοξενούμενους να έχουν ανέβει αρκετά ρισκάροντας πολύ, οι γηπεδούχοι έφτασαν στο 5-1 με τον εξαιρετικό σήμερα Χονδρογιάννη για να μειώσουν οι φιλοξενούμενοι με τον Βλάχο στην επόμενη φάση σε 5-2.

Το τελικό 6-2 διαμόρφωσε ο Βαρυπάτης στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης.