Μοιράστηκαν από δύο γκολ… και από έναν βαθμό Εθνικός και Κεραυνός!

Ωραίο παιχνίδι με τέσσερα τέρματα συνολικά παρακολούθησαν όσοι βρέθηκαν στο γήπεδο των Κομποτάδων την Κυριακή το απόγευμα.

Στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Β΄Φθιώτιδας και για τον 3ο όμιλο της κατηγορίας, ο Εθνικός Κομποτάδων υποδέχθηκε τον Κεραυνό Βαθυκοίλου με τον οποίο παρέμεινε στο 2-2.

Στο 31΄ο Καραδήμος άνοιξε το σκορ δίνοντας προβάδισμα στους γηπεδούχους και το 1-0 παρέμεινε έως το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η ομάδα του Κεραυνού απάντησε και στο 55΄ο Κωστόπουλος Σ. έφερε το ματς στα ίσια με σουτ κάνοντας το 1-1.

Η ομάδα των Κομποτάδων βρήκαν ξανά τρόπο να πάρουν το προβάδισμα και στο 60΄ο Τσιρίγκας πέτυχε το δεύτερο γκολ των γηπεδούχων για το 2-1.

Η «λύτρωση» για το Βαθύκοιλο ήρθε από τα πόδια του Γκίστη, ο οποίος στο 73΄σκόραρε για το τελικό 2-2.