Δεν κατάφεραν να πάρουν κάποιο βαθμό τα τμήματα των Αμφικτυόνων!

Δύο πολύ δύσκολα παιχνίδια είχαν να δώσουν τα τμήματα των Νεανίδων και των Ανδρών των Αμφικτυόνων Λαμίας χθες Σάββατο 19/2.

Δυστυχώς, ούτε οι Νεανίδες τα κατάφεραν κόντρα στον Φίλιππο Βέροιας αλλά ούτε και οι άνδρες κόντρα στον Πήγασο Κυψέλης.

Η ανακοίνωση αναφέρει:

Μετά από δύο δύσκολα εντός έδρας ματς, οι ομάδες μας δεν κατάφεραν να πάρουν κάποιο βαθμό.

Οι Νεάνιδες αντιμετωπίζοντας τον Φίλιππο Βέροιας, πρώτη ομάδα ομίλου, ηττήθηκαν από την ανώτεροτητα της αντιπάλου.

Οι εμπειρίες που αποκτούν ειδικά οι μικρότερες αθλήτριες μας είναι σημαντικές για το μέλλον της ομάδας μας.

Η ομάδα των αντρών ξεκινώντας το ματς με αντίπαλο την ομάδα του Πήγασου Κυψέλης κατάφερε στο πρώτο ημίχρονο (10-6) να ελέγξει τον αγώνα. Στο δεύτερο ημίχρονο έχοντας πολύ κακές επιλογές στην επίθεση, αλλά και μια χαλαρότητα στην άμυνα έδωσε το δικαίωμα στον αντίπαλο να ισοφαρίσει και τελικά να κερδίσει το παιχνίδι.

Να ευχηθούμε περαστικά σε αθλητή του Πήγασου Κυψέλης καθώς μεταφέρθηκε στο Νοσοκομείο όπου εμφάνισε αδιαθεσία στην διάρκεια του αγώνα και μετά από άμεση επέμβαση του γιατρού του αγώνα μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο Λαμίας .

Μετά από επικοινωνία με την ομάδα του Πήγασου ο αθλητής είναι καλά στην υγεία του. Ευχαριστούμε πολύ τον κόσμο για την στήριξη του!!!!!

Μέσα από συνεχή δουλειά και ακολουθώντας το πλάνο μας συνεχίζουμε στο δύσκολο έργο μας!!!!