Μάχες «σώμα με σώμα» ανάμεσα σε χούλιγκαν σε αγώνα στο Μεξικό (vids)

Τρομερά επεισόδια ξέσπασαν στον αγώνα της Κερετάρο με την Άτλας για το πρωτάθλημα Μεξικού τα οποία οδήγησαν και στην διακοπή του αγώνα, με εισβολή χούλιγκαν στο γήπεδο και έντονες συμπλοκές.

Όλα ξεκίνησαν στο δεύτερο ημίχρονο και στο 60ο λεπτό με την Άτλας να προηγείται με 1-0, αποτέλεσμα που δεν άρεσε στους οπαδούς της Κερετέρο οι οποίοι επιτέθηκαν στους φιλοξενούμενους στις κερκίδες. Η κατάσταση ξέφυγε σύντομα από τον έλεγχο με μάχες «σώμα με σώμα» την ίδια στιγμή που ο τηλεοπτικός φακός έδειχνε οικογένειες με μικρά παιδιά να προσπαθούν να γλιτώσουν.

Οι χούλιγκαν όμως δεν σταμάτησαν στις κερκίδες, καθώς υπήρξε εισβολή και στον αγωνιστικό χώρο, ώστε να προμηθευτούν «πυρομαχικά», καρέκλες και άλλα αντικείμενα. Οι παίκτες της Κερετάρο προσπάθησαν να ηρεμήσουν την κατάσταση αλλά αυτό δεν είχε κανένα αποτέλεσμα.

Η Αστυνομία μετά από αρκετά λεπτά μπόρεσε να αποκτήσει τον έλεγχο, ενώ οι πληροφορίες κάνουν λόγο για αρκετούς τραυματίες.