ΑκαδημίεςΠΑΣ ΛΑΜΙΑΠοδόσφαιρο

«Πλήρωσε» το πρώτο κακό ημίχρονο η Λαμία!

Στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της SuperLeague K19 ο ΠΑΣ Λαμία αντιμετώπισε τον Ιωνικό, στις Αθλητικές Εγκαταστάσεις της ΕΠΣ Φθιώτιδας. #slgr #lamiafc #ionikosfc #K19 #slgrinterwetten #season2021_2022

Σε αγώνα για την 18η εξ΄αναβολής αναμέτρηση της SuperLeague Κ19, ο ΠΑΣ Λαμία ηττήθηκε με σκορ 1-3 από τον Ιωνικό, πληρώνοντας επί της ουσίας το κακό πρώτο ημίχρονο.

Στο ματς τώρα, η ομάδα του Ιωνικού κατάφερε με τον Γραμμένο να κάνει το 0-1 στο πρώτο τέταρτο του αγώνα με απίστευτη εκτέλεση φάουλ από τον ποδοσφαιριστή των αθηναίων.

Το 0-2 έγινε από τον Πιέτρη, δέχθηκε την πάσα λίγο έξω από την περιοχή του Καραγιάννη, έπιασε ένα δυνατό σουτ στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα της Λαμίας.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Λαμία ανέβασε την πίεσή της, βελτίωσε την εικόνα της και κατάφερε να μειώσει το σκορ σε 1-2. Το γκολ σημείωσε ο Λαμπρόπουλος και μετά από εκτέλεση κόρνερ του ΠΑΣ.

Παρόλο αυτά, οι φιλοξενούμενοι βρήκαν και τρίτο τέρμα, με τον καλύτερό της ποδοσφαιριστή τον Γραμμένο, ο οποίος σε μία αντεπίθεση βρέθηκε σε θέση βολής και δεν αστόχησε για το 1-3.

ΠΑΣ Λαμία: Καραγιάννης, Μαργαρίτης, Λαμπρόπουλος, Κώστας, Τρούμπουλος, Δερματάς, Δαβής, Αναγνωστόπουλος, Γιαννακάκος, Κυριζάκης, Κωστακόπουλος

Αναπληρωματικοί: Στασινός, Καψαλιάρης, Σεντής, Κούτλας, Τσίτζηρας, Ράσα, Κοντονίκος

Ιωνικός: Ρόκου, Ψύχας, Λιοφάγος, Γιαλεδάκης, Πέτρας, Πιέτρης, Αντωνέας, Κότζα, Παπαναστασίου, Γραμμένος, Καλύβας

Αναπληρωματικοί: Νικολακόπουλος, Αρμένης, Μπίμπα, Κοντομίχης, Παππάς, Βέση, Παππας Φ., Αλεξανδράκης