ΜπάσκετΤοπικά Σπορ

Ήττα για τον κακό Έσπερο στον Βόλο!

Το κακό του πρόσωπο παρουσίασε στον εκτός έδρας αγώνα με τον Ολυμπιακό Βόλου ο Έσπερος Λαμίας, με αποτέλεσμα να ηττηθεί!

Ρεπορτάζ από το StereaBasket.gr

Ο Έσπερος ξέχασε το καλό του αγωνιστικό πρόσωπο στη Λαμία γνωρίζοντας δίκαια την ήττα από τον ανώτερο Ολυμπιακό Βόλου με 81-61, σε ένα αγώνα που οι γηπεδούχοι από την αρχή επέβαλαν το δικό τους ρυθμό, έχοντας όπως φάνηκε μεγαλύτερο κίνητρο για τη νίκη.

Ο Έσπερος προσπάθησε να αντιδράσει στο β’ 10λεπτο όταν μείωσε σε 37-30, αλλά η γ’ περίοδος δεν του άφησε περιθώρια να επιστρέψει εκ νέου στο ματς, με το 62-45 να δίνει ισχυρό αβαντάζ στους γηπεδούχους, που έφτασαν τελικά στην επικράτηση με 81-61.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Γερακίνης-Πράττος-Αναστασιάδης Β.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-10, 37-30, 62-45, 81-61.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Βλιώρας): Αγκρής, Νίκολης, Γκοντόπουλος 20 (4), Μουρατίδης 16 (2), Αναγνωστόπουλος 9 (3), Καραμήτσος, Ίλτσογλου 11 (3), Σταθούρος, Σιμάκης 11 (1), Παρασκευάς 13 (1), Γουάμπα 1.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (Σοφογιάννης): Ρούσιος 3 (1), Λάππας 22 (4), Τσεσμετζίδης 3 (1), Παπασπύρος 3 (1), Αργύρης, Ρίκος, Φύκας 8 (1), Παπαργυρόπουλος 8, Πάππος 7, Μπακόλιας, Τεπετίδης 7 (1), Νέστορας.

πηγή: StereaBasket.gr