Ερασιτέχνης ΠΑΣ ΛαμίαΠοδόσφαιρο Γυναικών

Τρίποντο διά ποδός Πενταγιώτη για τον ΠΑΣ Λαμία!

Την δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα πέτυχε το μεσημέρι της Κυριακής η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου του ΠΑΣ Λαμία.

Οι κυανόλευκες του Κώστα Παπαστάμου φιλοξένησαν στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής (εξ αναβολής) την ΑΕ Κούκου επικρατώντας με 2-1 και ανεβαίνοντας στους 6 βαθμούς.

Αυτή ήταν η δεύτερη νίκη της ομάδας στο φετινό πρωτάθλημα και πρώτη με τον Κώστα Παπαστάμου στην άκρη του πάγκου ενώ αξίζει να σημειωθεί ότι και η πρώτη νίκη ήρθε απέναντι στην ίδια ομάδα στο παιχνίδι του πρώτου γύρου.

Τα κορίτσια του ΠΑΣ Λαμία πήραν κεφάλι στο σκορ με τη Χότζα πηγαίνοντας στο ημίχρονο με το σκορ υπέρ τους. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενες έφεραν το ματς στα ίσια με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι για να έρθει το δεύτερο γκολ με εκπληκτικό τρόπο μετά από απευθείας εκτέλεση φάουλ της Πενταγιώτη, που χάρισε στην ομάδα μας τη 2η νίκη της για φέτος.

Πηγή: Lamiara.gr