ΜπάσκετΤοπικά Σπορ

Κυρίαρχος στον τελευταίο του εκτός έδρας αγώνα ο Έσπερος!

Τρομερή εμφάνιση από τον Έσπερο Λαμίας στο εκτός έδρας παιχνίδι με τους Ίκαρους Τρικάλων.

Διαβάστε το ρεπορτάζ του Stereabasket.gr:

Στο τελευταίο του εκτός έδρας αγώνα για φέτος, ο Έσπερος Λαμίας αντιμετώπισε στα Τρίκαλα τους Ικάρους με την ομάδα του Σοφογιάννη να κάνει μια πολύ καλή εμφάνιση και να παίρνει το διπλό με 82-78!

Οι Λαμιώτες είχαν σταθερά το προβάδισμα στον αγώνα και έφτασαν δίκαια σε μια νίκη γοήτρου, μέσα σε μια από τις καλύτερες έδρες του πρωταθλήματος!

Πολύ καλός ο Έσπερος από το ξεκίνημα του αγώνα πήρε σταθερό προβάδισμα για να προηγηθεί με 20-23 στο 10′ και 42-48 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στο ίδιο τέμπο και το β’ ημίχρονο, με τον Έσπερο να ελέγχει το ρυθμό και να φτάνει δίκαια στη νίκη με 78-82.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Παζώλης-Μπουγλός Ι.-Γιαννούλης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-23, 42-48, 60-62, 78-82.

ΙΚΑΡΟΙ ΤΡΙΚΑΛΩΝ (Γιασσάρης): Τσιαβές 19, Παπαχρήστος 20 (2), Κατσαρές 11(1), Κάδρας 12, Μπουργανός 6 (1), Αμβράζης 10, Τριανταφύλλου.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (Σοφογιάννης): Τεπεζίδης 13(1), Παπαργυρόπουλος 8, Πάππος 18 (1), Νέστορας 2, Φύκας 8, Ρούζιος 5 (1), Αργύρης 5 (1), Ευθυμίου 2, Λάππας 21.