Προβάδισμα για τον Λεβαδειακό έναντι της Βέροιας!

Ένα γκολ του Πολέτο στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης, έδωσε τη νίκη και το προβάδισμα στον Λεβαδειακό κόντρα στη Βέροια.

Στον πρώτο αγώνα μπαράζ της SuperLeague 2, ο Λεβαδειακός κέρδισε με 0-1 τη Βέροια και πλέον έχοντας το προβάδισμα θα υποδεχθεί την επόμενη Κυριακή στην έδρα του την ομάδα του Παύλου Δερμιτζάκη.

Ο Μυτίδης και ο Πολέτο συνεργάστηκαν άψογα στο 57′ του αγώνα με τον Κύπριο σέντερ φορ να βγάζει σε θέση τετ α τετ τον Βραζιλιάνο και αυτός με τη σειρά του πλάσαρε εύκολα τον Βελλίδη.

Αν η ομάδα του Γιάννη Ταουσιάνη κερδίσει και στη ρεβάνς τότε θα προβιβαστεί στην SuperLeague 1 απευθείας ενώ αντίπαλος του ΠΑΣ Λαμία θα είναι η Βέροια για το δεύτερο ζευγάρι αγώνων μπαράζ.