Α΄ ΦθιώτιδαςΒ΄ ΦθιώτιδαςΠαίδων - ΝέωνΤοπικό Ποδόσφαιρο

Πρόκριση στον τελικό για την Ακαδημία! – Γκολάρα από Τσαμαδιά! (βίντεο+φωτογραφίες)

Την πρόκρισή της στην τελική φάση του πρωταθλήματος Κ16 της ΕΠΣ Φθιώτιδας, πανηγύρισε σήμερα η Ακαδημία Ποδοσφαίρου Λαμίας. Πανέμορφο γκολ από τον ποδοσφαιριστή της Ακαδημίας, Ευάγγελο Τσαμαδιά.

Η Ακαδημία, υποδέχθηκε τον Αστέρα Λαμίας στο πλαίσιο της ημιτελικής φάσης του πρωταθλήματος Κ16 και τον κέρδισε με τελικό σκορ 4-1.

Ο φιλοξενούμενος Αστέρας κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ στο 23΄χάρη σε τέρμα του Οικονόμου, με το 0-1 να παραμένει έως το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Παρόλο αυτά η απάντηση της Ακαδημίας ήρθε με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Πέντε λεπτά μετά το σφύριγμα της έναρξης του δευτέρου μέρους του αγώνα, από τον διαιτητή κ. Κουρεμάδα, ο Τσαμαδιάς έφερε το ματς στα ίσια κάνοντας το 1-1.

Δείτε το πανέμορφο τέρμα του Τσαμαδιά έπειτα από φάουλ του Φάκου:

Οι γηπεδούχοι, κατάφεραν στο 66΄και στο 68΄να βρουν δύο ακόμη τέρματα με τους Γυφτομήτρος και Καρασαντέ ανεβάζοντα τον δείκτη του σκορ στο 3-1.

Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε ο Καρασαντές με το 4ο γκολ της ομάδας του και δεύτερο προσωπικό του.

Αγωνίστηκαν οι:

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Λαμίας: Καψαλιάρης, Σακελλάρης, Τσαμαδιάς, Καρασαντές, Σιόλος, Γυφτομήτρος, Δοσόπουλος, Φάκος, Κάππος, Φίστι, Τσαντούρης

Έπαιξαν επίσης: Χότζα (41΄), Παπαθανασίου (74΄), Αγγελής-Μούρτος (76΄)

Αστέρας Λαμίας: Αναστασίου, Πιτσέλης, Μπούτλας, Παλιάκος, Τσικριπής, Αστρακάς, Παπαδημητρίου, Τσοχαντάρης, Οικονόμου, Σανταρμής, Αναγνωστόπουλος

Έπαιξαν επίσης: Μελισσάρης (41΄), Καρπέτας (68΄), Σκούρας (70′ ), Κουκλαρης (70΄)