Τοπικά Σπορ

“Σάρωσαν” τον ΑΟ Πολιτείας οι Αμφικτύονες Λαμίας!

Μέσα από μία εκπληκτική εμφάνιση, οι Αμφικτύονες Λαμίας πήραν τεράστια εκτός αν έδρας νίκη επί του ΑΟ Πολιτείας.

Νίκη με σκορ 18-28 πανηγυρίσαν οι Αμφικτύονες Λαμίας σήμερα το μεσημέρι στην έδρα του ΑΟ Πολιτείας.

Η ανακοίνωση της ομάδας:

Μια ακόμη νίκη για την ομάδα μας, αυτή τη φορά εκτός έδρας, με αντίπαλο την ομάδα του ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑΣ.

Από το πρώτο λεπτό η ομάδα μας μπήκε με τρομερή ενέργεια και πάθος και παίζοντας καταπληκτική άμυνα δεν άφησε περιθώρια στην αντίπαλη ομάδα για να διεκδικήσει κάτι καλύτερο. (ημίχρονο 7-17).

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας χαλάρωσε λίγο στην άμυνα, αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό για τους αντιπάλους μας να πάρουν κάτι καλύτερο από το παιχνίδι.

Τελικό σκορ: ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑΣ – ΑΠΣ ΑΜΦΙΚΤΥΟΝΕΣ ΛΑΜΙΑΣ 18:28.

Το επόμενο και τελευταίο μας ματς για το πρωτάθλημα, θα γίνει εντός έδρας το επόμενο Σάββατο στις 18:00, στο Χαλκιοπούλειο, με αντίπαλο τον Δία Μοσχάτου!!!!