«Τρελό» φινάλε στο MLS με τέσσερις κόκκινες στις καθυστερήσεις! (vid)

Απίστευτο ήταν το φινάλε στην αναμέτρηση των Σπόρτινγκ Κάνσας με τους Κολοράντο Ράπιντς για το πρωτάθλημα του MLS, καθώς υπήρξαν τέσσερις αποβολές στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Αρχικά αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 91′ ο Τράστι των Κολοράντο Ράπιντς για να ακολουθήσει ο… χαμός. Στο 96′ ο Φόντας και ο Εστέβεζ, αντίκρισαν την απευθείας κόκκινη του διαιτητή της αναμέτρησης, για μεταξύ τους αψιμαχία.

Ακολούθησε η αποβολή του Σαλόι στο 99ο λεπτό, με τις δύο ομάδες να ολοκληρώνουν τον αγώνα με εννιά παίκτες. Για την ιστορία οι γηπεδούχοι πήραν τη νίκη με 2-1, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται από το πρώτο ημίχρονο.

Δείτε τα όσα έγιναν στο 6:20 του παρακάτω video: