Ο Δώνης πίκρανε τον Ρέτσο

Ήττα-σοκ από την Στουτγκάρδη (0-1) γνώρισε η Λεβερκούζεν στη «BAY Arena» πλέον κινδυνεύει σοβαρά να χάσει το Champions League.

Αλλού γι αλλού η Λεβερκούζεν στο πιο κρίσιμο σημείο της σεζόν. Η Στουτγκάρδη έφυγε με το «διπλό» (0-1) από τη «BAY Arena» και οι ασπιρίνες κινδυνεύουν να χάσουν το εισιτήριο για το Champions League.

Αν και καλύτερη η ομάδα του Χέρλιχ δεν κατάφερε να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα, ενώ στο 17ο λεπτό ο Αλάριο έχασε και πέναλτι. Οι Σουηβοί, που είχαν ρίξει όλο το βάρος στα μετόπισθεν κατάφεραν να κρατήσουν το «μηδέν» και στο 67ο λεπτό έκαναν τη ζημιά με τον Γκέτνερ. Όλο ο υπόλοιπος χρόνος στο ματς κύλησε με τους γηπεδούχους να έχουν την μπάλα στα πόδια τους όμως την κρίσιμη ώρα είτε δεν σημάδευαν σωστά είτε δεν μπορούσαν να νικήσουν τον Τσίλερ.

Και στα 90λεπτα αγωνίστηκε ο Ρέτσος με τις «ασπιρίνες», ενώ ο Κορκούτ πέρασε στο 86ο λεπτό τον Δώνη στη θέση του Μάριο Γκόμες.
Έτσι, η Λεβερκούζεν έμεινε στους 51 βαθμούς και στην 5η θέση, ενώ η Στουτγκάρδη έφτασε τους 45 και ανέβηκε στην 8η και διατήρησε τις ελπίδες της για το Europa League.