Σήμερα κόντρα στον πρωτοπόρο για την έκπληξη ο Έσπερος!
Στη «μάχη» της Β΄Εθνικής ρίχνονται σήμερα ο Έσπερος Λαμίας και ο Λοκρός Αταλάντης.
Συνέχεια στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής με τη διεξαγωγή της 15ης αγωνιστικής και στους δύο ομίλους και τους Λοκρό και Έσπερο Λαμίας να επιστρέφουν στις έδρες τους έχοντας δύσκολες αποστολές.
Ο Λοκρός υποδέχεται τον δυνατό Πανερυθραϊκό και ο Έσπερος Λαμίας τον πρωτοπόρο ΠΑΣ Γιάννινα.
Αναλυτικά, οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 15ης αγωνιστικής στη Β’ Εθνική την Κυριακή 19 Ιανουαρίου:
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Στ. Βενέτης 18.00 Αιγάλεω-Έσπερος Στρέμπας-Λαζαρίδης-Ασλανίδης (Παππάς)
Ζ.Αλεξάνδρου 17.00 Ιωνικός Ν.Φ.-Μαρούσι Κάρδαρης-Καλογερόπουλος Φ.-Κονταράτος (Κουλούρης)
Δύο Αοράκια 17.00 ΟΦΗ-Δούκας Καρακάσης-Χουγιάζος-Καραμπιτσάκος (Ναλετάκης Ιωάν.)
Αταλάντης 17.00 Λοκρός-Πενερυθραϊκός Παναγιώτου-Μακρόπουλος-Μαρινάκης (Χριστοδούλου)
Π. Βογιατζής 17.00 Πανελευσινιακός-Μανδραϊκός Τσολάκος-Καραβίτης-Πλιάκας (Παπαδόπουλος Στ.)
Νέας Πεντέλης 17.00 Πεντέλη-Εθνικός Τσαχάκης-Χριστοδουλάκης-Τζίμης (Λιμνιάτης)
Παπάγου 17.00 Παπάγου-Μεγαρίδα Θεονάς-Τσάτσης-Χρηστίδης Ηλ. (Γολεγού)
Γ. Γεννηματάς 17.00 Πρωτέας Β.-Μελίσσια Ζιώγας-Σκουλαρίδης-Αγγελής (Τεφτίκης)
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Ευκαρπίας 17.00 Ευκαρπία-Ερμής Λαγκαδά Θεοδώρου-Τσιρτσιμάλης-Αγραφιώτης Τζ. (Δροσόπουλος)
Φαρσάλων 17.00 Φάρσαλα-ΧΑΝΘ Ταρενίδης Στ.-Χατζημπαλίδης-Χρυσάφης (Βαρνάς)
Κομοτηνής 17.00 Κομοτηνή-Μαχητές Ευφραιμίδης Στ.-Παπαγερίδης-Παπαγεωργίου (Γκουρτζελίδης)
Αλ. Δημόγλου 17.00 Καβάλα-Στρατώνι Κοϊμτζόγλου-Σιμητόπουλος-Βασιλόπουλος (Μπρίγκος)
Χαλκιοπούλειο 17.00 Έσπερος-Λαμίας-ΠΑΣ Γιάννινα Σταματόπουλος-Δολγύρας-Ξέρας (Δεσάρτης)
Γέφυρας 16.00 Γέφυρα-Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου Μπακάλης-Ντούρας-Λάλλα (Σιμητόπουλος)
Λευκάδας 17.00 Δόξα Λευκάδας-Πολύγυρος Τσιαπλής-Παπανικολάου-Λυγούρας (Ιωακειμίδης)
Γρεβενών 17.00 Πρωτέας Γρ.-Αίας Ευόσμου Ελευθεριάδης-Εκίζογλου-Χατζηχαρίσης (Μπαταούλα)
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Β ΕΘΝΙΚΗ (1ος ΟΜΙΛΟΣ)
ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓ | Β. | Νικ | Η | ΥΠ. | Κ. | ||||||
ΜΑΡΟΥΣΙ | 14 | 25 | 11 | 3 | 1136 | 1042 | ||||||
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ | 14 | 24 | 10 | 4 | 1159 | 1029 | ||||||
ΕΣΠΕΡΟΣ Κ. | 14 | 24 | 10 | 4 | 1141 | 1065 | ||||||
ΑΙΓΑΛΕΩ | 14 | 23 | 9 | 5 | 1102 | 1076 | ||||||
ΜΕΓΑΡΙΔΑ | 14 | 23 | 9 | 5 | 1093 | 1000 | ||||||
ΕΘΝΙΚΟΣ Π. | 14 | 23 | 9 | 5 | 1081 | 1001 | ||||||
ΠΕΝΤΕΛΗ | 14 | 22 | 8 | 6 | 992 | 981 | ||||||
ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ | 14 | 22 | 8 | 6 | 1056 | 1046 | ||||||
ΕΛΕΥΣΙΝΑ | 14 | 21 | 7 | 7 | 994 | 1032 | ||||||
ΠΑΠΑΓΟΥ | 14 | 21 | 7 | 7 | 1098 | 1090 | ||||||
ΠΡΩΤΕΑΣ Β. | 14 | 21 | 7 | 7 | 1049 | 1045 | ||||||
ΟΦΗ | 14 | 20 | 6 | 8 | 1010 | 1024 | ||||||
ΛΟΚΡΟΣ | 14 | 18 | 4 | 10 | 1036 | 1111 | ||||||
ΜΕΛΙΣΣΙΑ | 14 | 18 | 4 | 10 | 961 | 989 | ||||||
ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ. | 14 | 16 | 2 | 12 | 914 | 1103 | ||||||
ΔΟΥΚΑΣ | 14 | 14 | 1 | 12 | 933 | 1123 |
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Β ΕΘΝΙΚΗ (2ος ΟΜΙΛΟΣ)
ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓ. | Β. | Ν. | Η. | ΥΠ | Κ. | ||||||
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ | 14 | 27 | 13 | 1 | 1050 | 874 | ||||||
ΔΟΞΑ ΛΕΥΚ. | 14 | 25 | 11 | 3 | 1028 | 955 | ||||||
ΚΑΒΑΛΑ | 14 | 24 | 10 | 4 | 1023 | 926 | ||||||
ΕΥΚΑΡΠΙΑ | 14 | 23 | 9 | 5 | 1045 | 998 | ||||||
ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ | 14 | 23 | 9 | 5 | 1052 | 966 | ||||||
ΦΑΡΣΑΛΑ | 14 | 22 | 8 | 6 | 1015 | 994 | ||||||
ΜΑΧΗΤΕΣ | 14 | 21 | 7 | 7 | 969 | 955 | ||||||
ΓΕΦΥΡΑ | 14 | 21 | 7 | 7 | 1048 | 961 | ||||||
ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ | 14 | 20 | 6 | 8 | 1023 | 1035 | ||||||
ΚΟΜΟΤΗΝΗ | 14 | 20 | 6 | 8 | 1036 | 1046 | ||||||
ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ | 14 | 19 | 5 | 9 | 1050 | 1132 | ||||||
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ | 14 | 19 | 5 | 9 | 1027 | 1075 | ||||||
ΣΤΡΑΤΩΝΙ | 14 | 19 | 5 | 9 | 979 | 1039 | ||||||
ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ | 14 | 19 | 5 | 9 | 963 | 974 | ||||||
ΧΑΝΘ | 14 | 19 | 5 | 9 | 985 | 992 | ||||||
ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ | 14 | 13 | 1 | 13 | 801 | 1137 |
*Το Πευκοχώρι έχει -2 βαθμούς.