Μια ακόμη νίκη για τον Παναθηναϊκό! (pics)

Δύο πρόσωπα παρουσίασε ο Παναθηναϊκός στο φιλικό παιχνίδι με την ολλανδική Φένλο.

Δύο διαφορετικά πρόσωπα έδειξε ο Παναθηναϊκός στο σημερινό φιλικό με αντίπαλο την Φένλο, το οποίο κέρδισε με 1-0. Οι «πράσινοι» πήραν ακόμαμια νίκη επί ολλανδικού εδάφους, δείχνοντας καλό πρόσωπο στο δεύτερο ημίχρονο.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση μπήκε στο 85ο λεπτό. Συγκεκριμένα, με μια εξαιρετική μπαλιά του Χατζηγιοβάνη στην πλάτη της άμυνας βρήκε τον Καμπετσή, ο οποίος με εναέριο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Μελανό σημείο για τον Γιώργο Δώνη ο τραυματισμός του Μπουζούκη από το… βρώμικο μαρκάρισμα του Γιάνσεν στο 21’, με τον νεαρό μέσο ευτυχώς να μένει εκτός δράσης για περίπου τρεις εβδομάδες μόνο.

Παναθηναϊκός: Διούδης, Ινσούα, Θεοχάρης, Κολοβέτσιος, Μαυρομμάτης, Αλεξανδρόπουλος, Ζαχίντ, Μπουζούκης(25′ Δώνης), Κολοβός, Χατζηθεοδωρίδης, Βέργος.

Στο δεύτερο ημίχρονο: Κότσαρης, Γιόχανσον, Πούγγουρας, Νούνες, Ζαγαρίτης, Σερπέζης, Δώνης, Εμμανουηλίδης, Χατζηγιοβάνης, Κολοβός(69′ Αθανασακόπουλος), Καμπετσής.