Α΄ ΦθιώτιδαςΑκαδημίεςΠΑΣ ΛΑΜΙΑΠοδόσφαιροΤοπικό Ποδόσφαιρο

Φιλική νίκη της Κ19 επί της Α.Ε Καλυβίων! (φωτογραφίες)

Φιλική νίκη και μάλιστα με εμφατικό σκορ για την Κ-19 του ΠΑΣ Λαμία, η οποία φιλοξενήθηκε από την ομάδα των Καλυβίων, επικρατώντας με σκορ 4-0!

Οι κυανόλευκοι του Λάκη Παπανικολάου, τρεις μέρες μετά το φιλικό κόντρα στον Ολυμπιακό στο Καρπενήσι, αντιμετώπισαν την ομάδα των Καλυβίων, επικρατώντας με 4-ο σε ένα ακόμη δυνατό τεστ προετοιμασίας ενόψει της έναρξης των αγωνιστικών υποχρεώσεων.

Στο αγωνιστικό κομμάτι οι κυανόλευκοι προηγήθηκαν στο σκορ στο 35  όταν ο Κοντονίκος κέρδισε πέναλτι, ο Αναγνωστόπουλος εκτέλεσε, ο τερματοφύλακας των Καλυβίων απέκρουσε και στην επαναφορά ο ίδιος ποδοσφαιριστής ευστόχησε για το 1-0.

Στο 40ο λεπτό ο Κοντονίκος με ωραία ατομική ενέργεια έκανε το 2-0 ενώ δύο λεπτά αργότερα από ενέργεια και ασσίστ του Γαλαριώτη ο Μαργαρίτης έκανε το 3-0 το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο ρυθμός της αναμέτρησης έπεσε, λόγω των αρκετών αλλαγών, με τη Λαμία να πετυχαίνει και 4ο γκολ και πάλι με τον Κοντονίκο, με το 4-0 να είναι και το τελικό σκορ της φιλικής αυτής αναμέτρησης.