Α΄ ΦθιώτιδαςΤοπικό Ποδόσφαιρο

Τα έδωσε όλα ο Αστέρας και προκρίθηκε! (vids)

Τεράστια νίκη, τεράστια πρόκριση ακόμη πιο τεράστια επιτυχία για τον Αστέρα Σταυρού κόντρα στον Βατανιακό.

Στο πλαίσιο της 2ης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος, ο Αστέρας Σταυρού με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Γιώργο Χαντζή κέρδισε με 3-2 τον Βατανιακό και προκρίθηκε στην 3η φάση του Κυπέλλου Ελλάδος.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Κακκάβας είχε τεράστια ευκαιρία να φέρει το ματς στα ίσια, μιας και ο Βατανιακός είχε προηγηθεί με τον Παπαδόπουλο, αλλά το σουτ του αρχηγού του Αστέρα κατέληξε στο δοκάρι.

Ο Χαντζής σκόραρε τα δύο γκολ που ισοφάρισαν το 0-2 του Βατανιακού. Στο 88’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι μείωσε σε 2-1 και στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων ισοφάρισε σε 2-2.

Το πρώτο ημίχρονο της παράτασης έληξε με 2-2 σκορ ενώ ο Αστέρας κρατούσε το καλό για το τέλος…

Ο Φούντας στο 119΄ με ένα ωραίο σουτ έκανε το 3-2, έστειλε τον Σταυρό στην επόμενη φάση του Κυπέλλου και τους οπαδούς της ομάδας στον 7ο ουρανό!

Αστέρας και Βατανιακός ολοκλήρωσαν τον αγώνα με 10 ποδοσφαιριστές καθώς στο 84΄αποβλήθηκε ο Μόσχος για τον Σταυρό ενώ στο 87΄ο Κολαξίδης για τον Βατανιακό.