Αναγέννηση Δ. Φθιώτιδας – Εθνικός Κομποτάδων 1-3: Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα

Τη νίκη αλλά και την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Φθιώτιδας πανηγύρισε χθες η ομάδα του Εθνικού Κομποτάδων με αντίπαλο την Αναγέννηση Δ. Φθιώτιδας.

Ο Εθνικός κέρδισε με 1-3 την Αναγέννηση και από τη στιγμή που είχε κερδίσει και μέσα στην έδρα του με το ίδιο σκορ, προκρίθηκε στην επόμενη φάση του θεσμού.

Η ομάδα της Αναγέννησης προηγήθηκε στο 40΄με τέρμα του Ρίζου, για να έρθει η απάντηση του Εθνικού δύο λεπτά αργότερα. Στο 42΄ο Σκαρής έκανε το 1-1 ενώ δύο λεπτά αργότερα ο ίδιος ποδοσφαιριστής έβαλε σε θέση οδηγού την ομάδα των Κομποτάδων.

Στο 68΄ ο Παναγιωτόπουλος σκόραρε και έγραψε το τελικό 1-3.