Απίστευτη ανατροπή και νίκη η Ουέσκα

LA LIGA – 18η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΟΥΕΣΚΑ – ΜΠΕΤΙΣ 2-1

ΓΗΠΕΔΟ: Estadio El Alcoraz

Νίκη… ελπίδας με στόχο το θαύμα της παραμονής για την Ουέσκα που στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής πέτυχε μια σπουδαία ανατροπή και μια σπουδαία νίκη επί της Μπέτις με σκορ 2-1.

Μετά από 17 παιχνίδια δίχως νίκη, η ουραγός του ισπανικού πρωταθλήματος, πανηγύρισε μόλις το δεύτερο της τρίποντο στη La Liga (από την πρεμιέρα είχε να νικήσει), μπαίνοντας ιδανικά στο 2019.

Οι Ανδαλουσιάνοι της Μπέτις κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα στο ματς στο 55ο λεπτό, όταν ο Σανάμπρια ήταν εύστοχος από τα 11 βήματα, σημειώνοντας το 1-0.

Η Ουέσκα ξύπνησε στην επανάληψη και στο 74ο λεπτό του ματς κατάφερε να φτάσει στο γκολ της ισοφάρισης, με τον Φερέιρο με κεφαλιά «ψαράκι» από τη μικρή περιοχή να ισοφαρίζει σε 1-1.

Οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν την ανατροπή με τον Ριβέρα στο 79’ να πιάνει δυνατό βολέ και με ένα υπέροχο γκολ να διαμορφώνει το τελικό 2-1.