Φιλικός αγώνας στις Κομποτάδες για Εθνικό και Α.Ε Εχιναίων (φωτογραφίες)

Ο Εθνικός Κομποτάδων και η Α.Ε Εχιναίων έδωσαν φιλικό αγώνα προετοιμασίας... περιμένοντας πότε θα ξεκινήσει το πρωτάθλημα της Β΄Φθιώτιδας.

Ο Εθνικός Κομποτάδων και η Α.Ε Εχιναίων έδωσαν φιλικό αγώνα προετοιμασίας… περιμένοντας πότε θα ξεκινήσει το πρωτάθλημα της Β΄Φθιώτιδας.

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ν. Μπλούνα, ο οποίος σκόραρε δις, η Α.Ε Εχιναίων επικράτησε του Εθνικού Κομποτάδων σε φιλική αναμέτρηση με σκορ 1-3.

Οι δύο ομάδες, περιμένοντας να ξεκινήσει το πρωτάθλημα της Β΄Φθιώτιδας έδωσαν έναν ακόμη φιλικό αγώνα, αυτή τη φορά στο γήπεδο των Κομποτάδων.

Η ομάδα του Γιάννη Περιβολιώτη κατάφερε με δύο γρήγορα τέρματα του Ν. Μπλούνα στο 8΄και στο 11΄να πάρει κεφάλι στο σκορ με 0-2.

Η απάντηση του Εθνικού ήρθε στο δεύτερο ημίχρονο όπου ο Σκαρής μείωσε στο 59΄σε 1-2.

Η χάρα των ποδοσφαιριστών των Κομποτάδων κράτησε μόλις λίγα λεπτά, καθώς στο 61΄ο Καφόρος έγραψε το τελικό 1-3.