Σαρωτική η Βραζιλία, στο μηδέν η Αργεντινή (vids)

«Πάτησε» το Ελ Σαλβδόρ η μία… δεν μποοεί χωρίς τον Μέσι η άλλη.

Σε φιλικές αναμετρήσεις, οι Βραζιλιάνοι επικράτησαν 5-0 του Ελ Σαλβαδόρ ενώ οι Αργεντινοί, χωρίς τον Μέσι, έμειναν στο 0-0 με την Κολομβία.

Τα ξημερώματα, στο “FedExField” στις ΗΠΑ, η Βραζιλία νίκησε 5-0 το Ελ Σαλβαδόρ σε φιλική αναμέτρηση.

Στο πρώτο μισάωρο οι Βραζιλιάνοι είχαν ήδη σκοράρει τρεις φορές με τον Νεϊμάρ να ανοίγει το σκορ στο 4ο λεπτό, τον Ριτσάρλισον να κάνει το 2-0 στο 16′ και τον Κουτίνιο να σκοράρει και αυτός στο 30ο λεπτό. Στο 50′ ο Ριτσάρλισον έκανε το 4-0, με το δεύτερο προσωπικό του γκολ, και το τελικό 5-0 διαμόρφωσε ο Μαρκίνιος λίγο πριν το φινάλε.

Σε άλλο φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη επίσης στις ΗΠΑ, Κολομβία και Αργεντινή έμειναν στο 0-0.

Οι Αργεντινοί παρατάχθηκαν χωρίς τον Λιονέλ Μέσι, δεν βρισκόταν στην αποστολή, με τον Μάουρο Ικάρντι να ξεκινάει βασικός και τον Πάουλο Ντιμπάλα να μπαίνει αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο. Για τους Κολομβιανούς, ο Φαλκάο με τον Κουαδράδο αγωνίστηκαν κανονικά, ενώ δεν έπαιξε ο Χάμες Ροντρίγκες. Η Κολομβία είχε τον έλεγχο, οι δυο ομάδες είχαν ευκαιρίες αλλά καμία δεν βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα.