Πήρε το ντέρμπι του 3ου ομίλου η Α.Ε Εχιναίων!

Στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής της Β΄Φθιώτιδας και για τον 3ο όμιλο η Α.Ε Εχιναίων κέρδισε με 4-2 σκορ τον Ηρακλή Ροδίτσας στο ντέρμπι της αγωνιστικής.

Με σκορ 4-2 η Α.Ε Εχιναίων κέρδισε τον Ηρακλή Ροδίτσας στο ντέρμπι της πρεμιέρας του 3ου ομίλου της Β΄Φθιώτιδας.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν στο 10΄να προηγηθούν χάρη σε τέρμα του Λάγιου, ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο Σερέτης διπλασίασε τα τέρματα της Α.Ε Εχιναίων.

Η ομάδα του Ηρακλή κατάφερε να μειώσει το σκορ με τον Δημητρίου, ο οποίος είχε περάσει ως αλλαγή στη θέση του Καββαδία στο 13΄. Ο Δημητρίου έκανε το 2-1 στο 28΄.

Δέκα λεπτά πριν τη λήξη του πρώτου 45λεπτου, η Ροδίτσα του Κώστα Παπακώστα ισοφάρισε με σκόρερ τον Γεμενή.

Στην επανάληψη και πριν καλά καλά ξεκινήσει το δεύτερο ημίχρονο στο 47΄ο Μπλούνας Ν. έβαλε και πάλι σε θέση οδηγού την Α.Ε Εχιναίων για να έρθει στο 60΄ο Λαΐνας να διαμορφώσει το τελικό σκορ 4-2΄.