«Πλήρωσε» ένα κακό εξάλεπτο ο ΠΑΣ Λαμία!

Ένα εξάλεπτο στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα με τον Ολυμπιακό, έφτανε για να έρθει η ήττα για τον ΠΑΣ Λαμία. #slgr #olympiacosfc #lamiafc #matchreport #season2022_2023

Στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της SuperLeague 1 ο Ολυμπιακός υποδέχθηκε τον ΠΑΣ Λαμία στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης».

Ένα εξάλεπτο στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα με τον Ολυμπιακό, έφτανε για να έρθει η ήττα για τον ΠΑΣ Λαμία.

Η ομάδα της Φθιώτιδας μέσα σε έξι λεπτά δέχθηκε δύο τέρματα από τον Χάμες Ροντρίγκες στο 22΄και από τον Μπακαμπού στο 28΄και γνώρισε την ήττα με 2-0 σκορ.

Ο ΠΑΣ του Τζιανλούκα Φέστα όχι μόνο δεν κλείστηκε στα καρέ του περιμένοντας τους γηπεδούχους, αλλά καθ΄όλη την διάρκεια του αγώνα πίεζε ψηλά, προσπαθούσε να κρατήσει μπάλα και να δημιουργήσει ενώ είχε και ορισμένες κλασσικές ευκαιρίες για να σκοράρει όπως αυτή με τον Ασκόφσκι στο δεύτερο ημίχρονο.

Έτσι έπαιξε η Λαμία…

Ο Τζιανλούκα Φέστα επέλεξε πάνω-κάτω την ίδια ενδεκάδα με τις προηγούμενες αναμετρήσεις, μόνο που εκτός ήταν ο Μπεχαράνο, ο Τσιλούλης και ο Μανούσος.

Πιο συγκεκρινένα τώρα, ο Σαράνοφ ξεκίνησε κάτω από τα δοκάρια, ο Σιμόν ήταν δεξιά, ο Γκοράνοφ αριστερά και στο κέντρο της άμυνας ο Αντέτζο και ο Κορνέζος.

Στο κέντρο οι Τζανδάρης, Σλίβκα και Νούνιες ενώ στα άκρα ήταν ο Ασκόφσκι και ο Ντε Βινσέντι. Στην κορυφή ο Γιακουμάκης.

Περισσότερα σε λίγο…

Ολυμπιακός (Μίτσελ): Πασχαλάκης, Χάμες, Μασούρας, Μπίελ, Μπα, Άβιλα, Ιν Μπέομ, Σαμασέκου, Ρεάμπτσιουκ, Ντόη, Μπακαμπού

Αναπληρωματικοί: Κρίστινσον, Μπουχαλάκης, Φορτούνης, Ελ Αραμπί, Μαρσέλο, Παπασταθόπουλος, Βρουσάϊ, Καμαρά, Βαλμπουενά

ΠΑΣ Λαμία (Φέστα): Σαράνοφ, Γκοράνοφ, Σιμόν, Αντέτζο, Κορνέζος, Σλίβκα, Τζανδάρης, Νούνιες, Ασκόφσκι, Ντε Βινσέντι, Γιακουμάκης

Αναπληρωματικοί: Γκαραβέλης, Προβυδάκης, Σαραμαντάς, Καραμάνος, Μαρμεντίνι, Μπάμπης, Μπενίτεζ, Τσούκαλος, Ρόμανιτς