Νίκη για τον Εθνικό Κομποτάδων κόντρα στη Ροδωνιά! (φωτογραφίες)

Στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής της Β΄Φθιώτιδας, ο Εθνικός Κομποτάδων υποδέχθηκε τη Θύελλα Ροδωνιάς.

Ο Εθνικός κέρδισε με 4-1 σκορ τη Θύελλα για την 1η αγωνιστική της Β΄Φθιώτιδας.

Ακολουθεί ρεπορτάζ από τον Γιώργο Ντζιαβίδα:

Με νίκη ξεκίνησε το πρωτάθλημα ο γηπεδούχος ΕΘΝΙΚΟΣ, απέναντι στην αξιόμαχη και ελλιπή ομάδα της”ΘΥΕΛΛΑΣ” ΡΟΔΩΝΙΑΣ.

Οι γηπεδούχοι μπορεί να είχαν την εδαφική υπεροχή στον αγώνα, αλλά δεν μπορούσαν να απειλήσουν ουσιαστικά την αντίπαλη εστία.

Οι παίκτες του ΕΘΝΙΚΟΥ αν και προηγήθηκαν νωρίς, οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που ισοφάρισαν και έφεραν το παιχνίδι στα δικά τους μέτρα, πηγαίνοντας με την ισοπαλία στα αποδυτήρια στο πρώτο μέρος.

Στην επανάληψη πάλι το ίδιο σκηνικό επικράτησε με τους γηπεδούχους να προηγηθούν στο 10λεπτο του Β΄μέρους και να σιγουρέψουν τη νίκη τους με άλλα δύο τέρματα μόλις στο τελευταίο 5λεπτο του παιχνιδιού.

Ενδιάμεσα στο 2-1 οι φιλοξενούμενοι έχασαν δύο πολύ καλές ευκαιρίες να ισοφαρίσουν και ζήτησαν και ένα πέναλτι το οποίο δεν τους δόθηκε.

Δύο δοκάρια για τους γηπεδούχους και ένα για τους φιλοξενούμενους είχε ο αγώνας από τις δύο ομάδες. ΓΚΟΛ-ΦΑΣΕΙΣ:

10΄1-0 ο Καρυώτης
16΄ 1-1 Βασιλείου
53΄2-1 Καρυώτης
85΄3-1 Ζαπαντιώτης
89΄4-1 Τασσιός

Διαιτητής της συνάντησης ο Λιασκώνης Η. και βοηθοί Βλάχος Ε. και Αρχοντής Ι.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

“ΕΘΝΙΚΟΣ” ΚΟΜΠΟΤΑΔΩΝ: Γκερπενής, Παναγιωτόπουλος, Τασσιός, Καρκάνης(60΄Σκοτίδας), Τσιρίγκας, Κίτσιος(70΄Σχίζας), Καρυώτης, Φάκος, Σκαρής(46΄λ.τρ. Καρτέρης), Παπαθέος(70΄αναγνώστου), Ζαπαντιώτης

“ΘΥΕΛΛΑ” ΡΟΔΩΝΙΑΣ: Ντσίμας, Γιαννούτσος, Ζαγγανάς, Κωνσταντακόπουλος, Μαμαϊντίνης, Κατσακιώρης, Βασιλείου, Γκουτζηκώστας, Παπαυγέρης(75΄Τριανταφύλλου), Καλαντζής, Ντζιαβίδας