Super League: Απίθανο στατιστικό, όλα τα ματς του Σαββατοκύριακο στο 0-0 στο ημίχρονο

Απίστευτο κι όμως αληθινό: και τα επτά ματς της Super League Interwetten έμειναν στο 0-0 στο ημίχρονο. #slgr #playouts #playoffs #slgrinterwetten #season2021_2022

Απίστευτο κι όμως αληθινό: και τα επτά ματς της Super League Interwetten έμειναν στο 0-0 στο ημίχρονο.

Ενα στατιστικό που δεν είναι και να… καμαρώνει κανείς, αξίζει να σημειωθεί από αυτό το διήμερο στην Super League.

Και στα 7 ματς του πρωταθλήματος, play off και play out, δεν σημειώθηκε ούτε ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο!

Ολα τελείωσαν στο 0-0, με τα μοναδικά τέρματα που σημειώθηκαν, να έχουν μπει όλα στο δεύτερο 45λεπτο!

Απόλλων – Λαμία, Παναιτωλικός – Βόλος και ΑΕΚ – Παναθηναϊκός έμειναν στο 0-0 και μετά το τέλος του 90λεπτου, ενώ ο Ιωνικός κέρδισε 1-0 τον Ατρόμητο με γκολ στο 68ο λεπτό, o ΠΑΣ Γιάννινα κέρδισε 1-0 τον ΠΑΟΚ με γκολ στο 77’ και ο ΟΦΗ τον Αστέρα με γκολ στο 72ο λεπτό.

Πηγή: gazzetta.gr