Παραμένει «ζωντανός» ο Πανσερραϊκός

Μια ανέλπιστη νίκη πέτυχε ο Πανσερραϊκός των πολλών προβλημάτων, ο οποίος κέρδισε με 3-0 τον Εργοτέλη, στον αγώνα με τον οποίο άνοιξε η αυλαία της 31ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Football League και κράτησε… ζωντανές τις ελπίδες του για παραμονή στην κατηγορία.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που πίεζαν κι έψαχναν το γκολ από τα πρώτα λεπτά, οι φιλοξενούμενοι όμως το βρήκαν! Συγκεκριμένα, στο 32′ ο Δούμτσιος έκανε την σέντρα, ο τερματοφύλακας του Εργοτέλη δεν έδιωξε καλά και ο Ναζίμ από κοντά έκανε το 0-1.

Αυτό ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους, με το δεύτερο 45λεπτο να αρχίζει με τον Πανσερραϊκό να αιφνιδιάζει τον Εργοτέλη.

Συγκεκριμένα, στο 49′ ο Δούμτσιος με σουτ έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-2. Από εκεί και πέρα, ο Εργοτέλης κυριάρχησε κι αναζήτησε το γκολ που θα τον έβαζε και πάλι στο ματς.

Όμως, αυτό δεν έγινε με τον Ενομό στην κόντρα στο 70′ να… τελειώνει την αναμέτρηση διαμορφώνοντας το 0-3. Από εκεί και πέρα, στο 77′ οι γηπεδούχοι σωστά φωνάζουν για πέναλτι, όταν ο Γιαξής σταμάτησε την μπάλα με το χέρι, αλλά τον διαιτητή να μη δείχνει κάτι. Έτσι, το 3-0 ήταν το τελικό αποτέλεσμα.