ΑκαδημίεςΠΑΣ ΛΑΜΙΑΠοδόσφαιρο

Τεράστια εντός έδρας νίκη για την Κ17 του ΠΑΣ Λαμία!

Μεγάλη νίκη απέναντι σε έναν παραδοσιακά δυνατό αντίπαλο για την ομάδα Κ-17 του ΠΑΣ Λαμία η οποία στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής της 2ης φάσης του πρωταθλήματος επικράτησε της αντίστοιχης του Άρη με σκορ 1-0.

Οι γηπεδούχοι είχαν στο μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης την υπέροχη έναντι των αντιπάλων τους, χάνοντας αρκετές ευκαιρίες τόσο στο πρώτο όσο και στο δεύτερο ημίχρονο, με κορυφαίες αυτές των Καθάργιου και Κανάτσι.

Τελικά η υπέροχη μετουσιώθηκε σε γκολ που στη συνέχεια έφερε και το πρώτο φετινό τρίποντο για τους μικρούς, στο 85ο λεπτό με τον Κουτσονίκα να εκτελεί ένα κερδισμένο φάουλ και τον Καθάργιο να βρίσκει όσο έπρεπε τη μπάλα η οποία αφού κόντραρε σε αντίπαλο κατέληξε στα δίχτυα του τερματοφύλακα του Άρη.

Σημαντική νίκη για τους μικρούς οι οποίοι ξεκινούν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο την 2η φάση του πρωταθλήματος.

Συνθέσεις:

ΠΑΣ Λαμία: Κατσικάς, Κουτσονίκας, Μιχαήλ, Καψής, Σκαρλάτος, Καθάργιος, Γυφτομήτρος, Κανάτσι, Τσιάκας, Μόσχος, Τσιαντούρης

Άρης: Αναμένεται