Ισόπαλο το γειτονικό ντέρμπι του 2ου ομίλου! (φωτορεπορτάζ)

Διαβάστε το ρεπορτάζ και δείτε τις φωτογραφίες του Θεόφιλου Φάκου, από την αναμέτρηση του Μαγνησιακού με τον Ηρακλή Ροδίτσας.

Στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Β΄Φθιώτιδας, ο Μαγνησιακός υποδέχθηκε στο γήπεδό του τον Ηρακλή Ροδίτσας, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 1-1.

Διαβάστε το ρεπορτάζ του Θεόφιλου Φάκου καθώς και το φωτορεπορτάζ:

Η ομάδα του Ηρακλή άνοιξε το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό με τον σέντερ φορ Σκαρή, κι ενώ αυτό δημιούργησε μεγάλες προσδοκίες στους φιλοξενούμενους, η εξέλιξη του αγώνα τους επιφύλασσε δυσάρεστες εκπλήξεις.

Παρά την υπεροχή τους καθ΄όλη τη διάρκεια του 1ου ημιχρόνου, δεν κατάφεραν να πανηγυρίσουν ένα δεύτερο τέρμα, ενώ στην επανάληψη ο κεντρικός αμυντικός των γηπεδούχων Γκούρλιας πέτυχε στο 53΄το γκολ της ισοφάρισης.

Ένα μπαράζ ευκαιριών για τον Ηρακλή, ακριβώς πριν το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή, δεν στάθηκε ικανό να αλλάξει το σκορ και οι δύο ομάδες αποχώρησαν ισόπαλες.