Α΄ ΦθιώτιδαςΤοπικό Ποδόσφαιρο

Πήρε τη νίκη που έψαχνε η Προοδευτική Λάρυμνας! (φωτογραφίες)

Στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Α΄Φθιώτιδας η Προοδευτική Λάρυμνας κέρδισε με 2-1 τον Α.Ο Στυλίδας παίρνοντας έτσι ένα πολύ σημαντικό τρίποντο.

Τη νίκη με 2-1 σκορ πανηγύρισε σήμερα στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Α΄Φθιώτιδας η Προοδευτική Λάρυμνας, η οποία υποδέχθηκε την περσινή πρωταθλήτρια Στυλίδα!

Ο Δάρρας στο 15΄έβαλε μπροστά την ομάδα του κάνοντας το 1-0, το οποίο και παρέμεινε εώς το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 56΄ο Παναγιώτου έκανε το 2-0 και όλα έδειχναν πως η νίκη θα καταλήξει εύκολα στους γηπεδούχους.

Όμως, η ποιοτική ομάδα της Στυλίδας δεν τα παράτησε και αντέδρασε! Στο 64΄ο Ζωγράφος με κεφαλιά έκανε το 2-1 βάζοντας ξανά τους φιλοξενούμενους στο παιχνίδι.

Μάλιστα η ομάδα του Φώτη Καραμπότση έφτασε κοντά στο ισοφαρίσει την Προοδευτική καθώς είχε χαμένο πέναλτι. Ο Μπίκος στο 87΄ανέλαβε την εκτέλεση του πέναλτι που κέρδισε η ομάδα του όμως έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι και το 2-1 παρέμεινε έως το τέλος.

Δείτε τις φωτογραφίες που ανέβασε ο υπεύθυνος επικοινωνίας του Α.Ο Στυλίδας Γιώργος Μπατζαρακίδης: