ΑκαδημίεςΠΑΣ ΛΑΜΙΑΠοδόσφαιρο

K-17: Εκτός έδρας ήττα από τον Βόλο (φωτογραφίες)

Η Κ-17 του ΠΑΣ Λαμία φιλοξενήθηκε από τον Βόλο στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της 2ης φάσης του πρωταθλήματος υποδομών Κ-17 γνωρίζοντας την ήττα με σκορ 4-0.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που είχαν την υπεροχή στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης και προηγήθηκαν με 3-0 στο πρώτο ημίχρονο εξασφαλίζοντας ουσιαστικά τη νίκη.

Στην επανάληψη ο ρυθμός έπεσε με τον Βόλο να βρίσκει και 4ο γκολ κλειδώνοντας οριστικά τη νίκη με εμφατικό τρόπο.

Να υπενθυμίσουμε ότι η Κ-17 είχε πολλές και σημαντικές απουσίες αφού πέρα των τραυματιών Γκλάβα και Ηλιόπουλου, αρκετοί ποδοσφαιριστές συμμετείχαν στην αποστολή της Κ-19 η οποία επίσης είχε να διαχειριστεί αρκετές απουσίες.

Συνθέσεις: Αναμένονται