Α΄ ΦθιώτιδαςΤοπικό Ποδόσφαιρο

Νίκη πρόκριση για την Προοδευτική Λάρυμνας!

Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο η ομάδα της Προοδευτικής Λάρυμνας πήρε τη νίκη απέναντι στον ΑΠΟ Αταλάντης και μαζί και την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Φθιώτιδας.

Στο πλαίσιο της Β΄ Φάσης του Κυπέλλου Φθιώτιδας και για τον αγώνα ρεβάνς, η Προοδευτική Λάρυμνας κέρδισε τον ΑΠΟ Αταλάντης με 2-0 σκορ. Αν και είχε χάσει στον πρώτο αγώνα με 1-0, η ομάδα της Λάρυμνας πέτυχε δύο τέρματα και πανηγύρισε την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Το 1-0 πέτυχε ο Παναγιώτου στο 28΄ ενώ το τελικό 2-0 σημείωσε ο Λουκάς στο 50΄.

Στην επόμενη φάση η Προοδευτική θα αντιμετωπίσει τον Αστέρα Σταυρού ενώ το άλλο ζευγάρι του ημιτελικού είναι ο Ολυμπιακός Λαμίας με τον Οπούντιο Μαρτίνου.

Οι αρχικές συνθέσεις των δύο ομάδων:

Προοδευτική Λάρυμνας: Πουλίτσας, Γκερπινής, Φιλίππου, Νικολόπουλος, Κηρολίβανος, Ντελής, Παναγιώτου, Ματίας ντα Σίλβα, Πεκίνι, Λουκάς, Βελιανίτης

ΑΠΟ Αταλάντης: Ραμέτα, Αγγελούσης, Demaj, Σαλιάι, Δαραμάρας Δ., Σακκάς, Μπαρτζουλιάνος, Παληαλέξης, Τζιβελέκης, Πάππος, Δαραμάρας Κ.