ΑκαδημίεςΠΑΣ ΛΑΜΙΑΠοδόσφαιρο

Ήττα στις λεπτομέρειες στην Κρήτη για τη Λαμία!

Την ήττα με σκορ 2-1 γνώρισε η Κ-19 της Λαμίας από την αντίστοιχη ομάδα του ΟΦΗ, στην αναμέτρηση που διεξήχθη στο Βαρδινογιάννειο Αθλητικό Κέντρο στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομών.

Οι μικροί του Λάκη Παπανικολάου δεν κατάφεραν να εκμεταλλευτούν το αριθμητικό τους πλεονέκτημα στο δεύτερο ημίχρονο και το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στις καθυστερήσεις.

Οι Κρητικοί είχαν προηγηθεί λίγο πριν την εκπνοή του ημιχρόνου, στη συνέχεια και συγκεκριμένα στο 73′ έμειναν με 10 παίκτες όμως αυτό δεν τους εμπόδισε να βρουν και δεύτερο γκολ στο 76′.

Οι κυανόλευκοι έμειναν με την ήττα αυτή στην τελευταία θέση έχοντας μόλις 1 βαθμό! Επόμενο παιχνίδι με τον Ατρόμητο εντός έδρας