ΜπάσκετΤοπικά Σπορ

«Καθάρισε» τη Δόξα Λευκάδας ο Έσπερος! (φωτορεπορτάζ)

Στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Β΄Εθνικής μπάσκετ ανδρών, ο Έσπερος Λαμίας επικράτησε της Δόξας Λευκάδας μέσα στο Χαλκιοπούλειο Στάδιο.

Με σκορ 86-77 ο Έσπερος Λαμίας επικράτησε της Δόξας Λευκάδας μέσα στο Χαλκιοπούλειο Στάδιο στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Β΄Εθνικής μπάσκετ ανδρών και για τον 3ο όμιλο της κατηγορίας.

Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τον Έσπερο να είναι μπροστά στο σκορ με 25-21 ενώ στο ημίχρονο η Δόξα βρήκε χώρους, πέτυχε κρίσιμους πόντους και οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια με ισοπαλία 39-39.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Έσπερος «πάτησε γκάζι» και από το 66-59 έφτασε στη νίκη με τελικό σκορ 86-77.