«Πέταγε φωτιές» η Δίβρη κόντρα στη Μενδενίτσα!

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Σάπιο, η Α.Ε Δίβρης κέρδισε τον Αετό Μενδενίτσας με σκορ 6-0.

Στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Β΄Φθιώτιδας, η Α.Ε Δίβρης υποδέχθηκε στο γήπεδό τον Αετό Μενδενίτσας.

Η ομάδα της Δίβρης με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Σάπιο, ο οποίος σκόραρε τρεις φορές, κέρδισε με 6-0 σκορ και πανηγύρισε ακόμη ένα τρίποντο στο πρωτάθλημα.

«Τον χορό των γκολ» άνοιξε ο Α. Μπαμπουκλής στο 4΄με σουτ ενώ το 2-0 έγινε στο 44΄ από τον Κουμπούρα. Λίγο πριν τη λήξη του πρώτου 45λεπτου ο Σάπιος έκανε το 3-0.

Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 51΄ο Κουμπούρας διπλασίασε τα προσωπικά του τέρματα και ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0. Το 5-0 και το 6-0 το πέτυχε ο Σάπιος στο 63΄και στο 72΄αντίστοιχα.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Α.Ε Δίβρης: Παπαδήμος, Πουγκακιώτης, Κάλλος, Ρόγας, Αναστασίου, Ζουμπόπουλος Χ., Τρούμπουλος, Μόσχος, Μπαμπουκλής Α., Σάπιος, Κουμπούρας

Έπαιξαν επίσης: Κουκουγιάννης (7΄), Κατόπης (45΄), Αναγνώστου (57′ )

Αετός Μενδενίτσας: Αχινιώτης, Γεωργίου, Ραπουσάι, Τετριμίδας Ι., Κυριαζής, Μπαλιάκος, Γώγος, Πασχάλης, Τσιμπούρης, Γιαννακόπουλος, Παπαδημητρίου

Έπαιξαν επίσης: Ντελής (31΄), Παπαδημητρίου Σ. (46΄)