ΒόλεϊΤοπικά Σπορ

Φθία – ΑΟ Λαμίας 3-2: Ντέρμπι με τα όλα του… (φωτογραφίες)

Για περίπου 2,5 ώρες οι ομάδες κορασίδες της Φθία Λαμίας και του ΑΟ Λαμίας «τα έδωσαν όλα» σε απίστευτο ντέρμπι στο Χαλκιοπούλειο Στάδιο.

Στο πλαίσιο του πρωταθλήματος βόλεϊ Κορασίδων, η Φθία Λαμίας ως τυπικά γηπεδούχος υποδέχθηκε τον Α.Ο Λαμίας στο ντέρμπι της πόλης.

Το παιχνίδι πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 11/12 με ώρα έναρξης στις 10:30. Η διάρκεια του ματς ήταν σχεδόν 2,5 ώρες και κρίθηκε πραγματικά στις λεπτομέριες και στο τάι-μπρέικ.

Η Φθία Λαμίας ήταν τελικά η νικήτρια ομάδα με 3-2 σετ. Καταπληκτικές και οι δύο ομάδες έδωσαν ένα ρεσιτάλ βόλεϊ και ο κόσμος που βρέθηκε στο γήπεδο ήταν τυχερός για τον αγώνα που παρακολούθησε.

Το πρώτο σετ το πήρε η Φθία με 25-18, ενώ ο Α.Ο.Λ έκανε την ανατροπή παίρνοντας το 2ο με 9-25 και το 3ο σετ με 18-25. Η Φθία πήρε το 4ο σετ με 25-19 ενώ και το τάι μπρέικ κατέληξε στη γηπεδούχο ομάδα με 16-14.