ΠAO-ΠΑΣ Γιάννινα: Σοκάρoυν τους «πράσινους» με δύο γκολ στο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι! (video)

Τρομερό «μπάσιμο» στη ρεβάνς με τον Παναθηναϊκό για τους «8» του Κυπέλλου Ελλάδος για τον Απόλλωνα, ο οποίος προηγείται 2-0 με την κεφαλιά του Παντελάκη (2') και το αυτογκόλ του Χατζηθεοδωρίδη (9').

Τρομερό «μπάσιμο» στη ρεβάνς με τον Παναθηναϊκό για τους «8» του Κυπέλλου Ελλάδος για τον Απόλλωνα, ο οποίος προηγείται 2-0 με την κεφαλιά του Παντελάκη (2′) και το αυτογκόλ του Χατζηθεοδωρίδη (9′).

Ούτε στο πιο αισιόδοξο σενάριό τους δεν φαντάζονταν οι άνθρωποι του ΠΑΣ Γιάννινα το ξεκίνημα της ομάδας τους στον αγώνα ρεβάνς με τον Παναθηναϊκό για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος στο «Απόστολος Νικολαΐδης». Κι αυτό διότι ο «Άγιαξ της Ηπείρου» βρέθηκε να προηγείται 2-0 μόλις από το 9ο λεπτό της αναμέτρησης.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 2′ με κεφαλιά του Παντελάκη, ύστερα από ωραία εκτέλεση φάουλ του Καρτάλη. Για να έρθει εφτά λεπτά αργότερα ο Χατζηθεοδωρίδης να στείλει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, μετά από σέντρα του Μιλιντσεάνου.