Α΄ ΦθιώτιδαςΤοπικό Ποδόσφαιρο

Σημαντικό τρίποντο για τη Στυλίδα!

Στο πλαίσιο της 18η αγωνιστικής ο ΑΟ Στυλίδας υποδέχθηκε στο γήπεδο του Νέου Κρικέλλου τον Παρνασσό Αμφίκλειας.

Με δύο γκολ του Μιχαηλίδη και του Στυλιανού ο ΑΟ Στυλίδας κέρδισε με 2-1 τον Παρνασσό Αμφίκλειας.

Δοκάρι με τον Ντάμπο για τη Στυλίδα στο πρώτο ημίχρονο, ακυρωθέν γκολ για τον Παρνασσό στο δεύτερο 45λεπτο.

Στο 10′ πάσα του Βαρυπάτη στον Ντάμπο από τα δεξιά, σέντρα σουτ του δεύτερου η μπάλα άουτ.

Στο 14′ απευθείας εκτέλεση του Ντάμπου σε φάουλ από τα αριστερά, η μπάλα τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι του Κολιούκου.

Στο 17′ σουτ του Τσιάμη εκτός της περιοχής η μπάλα με αρκετό φάλτσο περνά ελάχιστα άουτ από τα δοκάρια του Σίψα.
Κόρνερ για τη Στυλίδα στο 19′ ο Ντάμπος στην εκτέλεση κεφαλιά από τον Ζωγράφο π Κολιούκος πέφτει και σώζει την ομάδα του με επέμβαση.

Στο 22′ σουτ του Ντάμπου από μακρινή απόσταση, η μπάλα καταλήγει στα χέρια του Κολιούκου.

Στο 28′ ωραία ατομική ενέργεια του Μιχαηλίδη από τα αριστερά, έκλεισε προς το κέντρο έκανε το σουτ εκτός της περιοχής κερδίζοντας τον Κολιούκο για το 1-0.

Στο 35′ δυνατό σουτ από τα αριστερά από τον Τσιάμη η μπάλα κατέληξε άουτ. Στο 40′ ο Αλ. Κουφιώτης προσπάθησε να απειλήσει από μακριά τον Κολιούκο αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

Στο 56′ σουτ του Μιχαηλίδη, η μπάλα πέρασε άουτ.

Στο 58′ ο Αλέξανδρος Κουφιώτης πάτησε περιοχή από τα δεξιά έκανε το σουτ ο Κολιούκος απομάκρυνε αρχικά αλλά ο Στυλιανός ήρθε για να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα για το 2-0.

Στο 61′ ο Παρνασσός κέρδισε πέναλτι για αντικανονικό μαρκάρισμα στον Μιχαήλ, ο ίδιος ανέλαβε την εκτέλεση και μείωσε σε 2-1.

Στο 65′ σουτ του Βαρυπάτη η μπάλα ελάχιστα άουτ.

Στο 77′ κάθετη του Μιχαηλίδη προς τον Αργύρη, ο μέσος της Στυλίδας βγήκε τετ α τετ με τον Κολιούκο αλλά πλάσαρε άουτ.

Στο 83′ ο Παρνασσός σκοράρει όμως έχει προηγηθεί επιθετικό φάουλ και το γκολ δεν μέτρησε!

Στο 85′ ο Βαρυπάτης έβγαλε καταπληκτική πάσα στον Μιχαηλίδη αυτός απέναντι στον Κολιούκο πλάσαρε άουτ.

Στο 88′ δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Λούσκα, με δέκα ποδοσφαιριστές ο Παρνασσός.