Κ-19: Άξιζε το τρίποντο, πήρε το “Χ” με Γαλαριώτη

Ισοπαλία η οποία αδικεί την εικόνα του απέναντι στον Λεβαδειακό για τον ΠΑΣ Λαμία, με τους κυανόλευκους να χάνουν αρκετές ευκαιρίες οι οποίες δεν βρήκαν στόχο με το 1-1 να είναι το τελικό σκορ. Άνοιξε λογαριασμό ο Γαλαριώτης.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι και προηγήθηκαν νωρίς στο 22ο λεπτό με τους φιλοξενούμενους να βρίσκουν άμεση απάντηση.

Στο 29′ από σέντρα το Κοντονίκου ο Γαλαριώτης με κεφαλιά είδε τη μπάλα να χτυπά στο δοκάρι και στη συνέχεια να καταλήγει στα δίχτυα για το 1-1.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι έχασαν σωρεία ευκαιριών να βρουν και δεύτερο γκολ όμως πέτυχαν σε καλή ημέρα τον πορτιέρο των γηπεδούχων.

Οι φιλοξενούμενοι μάλιστα ολοκλήρωσαν την αναμέτρηση με 10 ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Λαμπρόπουλου στο 80ο λεπτό.

Το τελικό 1-1 αφήνει ευχαριστημένη την ομάδα του Λεβαδειακού αφού βάσει εικόνας οι κυανόλευκοι δικαιούνταν πολλά περισσότερα.

Συνθέσεις: Αναμένονται