ΠΑΣ Λαμία με πάθος… αλλά χωρίς γκολ!

Στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της SuperLeague 1 ο Λεβαδειακός υποδέχθηκε στο «Λάμπρος Κατσώνης» τον ΠΑΣ Λαμία.

Εντελώς διαφορετική εμφάνιση σήμερα από τον ΠΑΣ Λαμία και τους ποδοσφαιριστές του, μιας και κόντρα στον Λεβαδειακό τα έδωσαν όλα, έδειξαν πάθος και θέληση, δημιούργησαν τελικές φάσεις αλλά δυστυχώς δεν βρήκαν το γκολ που θα τους έδιναν τη νίκη.

6′: Σέντρα του Παναγιώτου από τ’ αριστερά με στόχο τον Τορό, μπλόκαρε ο Σαράνοφ σταθερά.

12′: Γύρισμα του Τσιλούλη από τα δεξιά, δεν βρήκε κάποιος παίκτης τη μπάλα από πλευράς των Φθιωτών.

13′: Πρώτο σουτ στο παιχνίδι, ο Τορό εκτέλεσε όμως ο Σαράνοφ έπεσε και μπλόκαρε σταθερά.

14′: Νέα προσπάθεια του Τσιλούλη από τα δεξιά, απομάκρυνε τον κίνδυνο η άμυνα των γηπεδούχων.

21′: Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό, ο Μουτίνιο εκτέλεσε μετά από φάση διαρκείας και η μπάλα βρήκε στα σώματα των παικτών της στερεοελλαδίτικης ομάδας.

23′: Ξανά στην επίθεση η Λαμία με τον Τσιλούλη, ο Παναγιώτου επενέβη σωτήρια και τον έκοψε πριν εκτελέσει.

27′: Προσπάθεια των γηπεδούχων με τον Τορό, η μπάλα κόντραρε και έφυγε κόρνερ.

31′: Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία, ο Ρόμανιτς βγήκε μόνος του στ’ αριστερά και σούταρε όμως η μπάλα έφυγε μακριά από το αριστερό δοκάρι του Στογιάνοβιτς.

35′: Σέντρα του Αμπαντά από τα δεξιά, διώχνει ο Νίκας.

36′: Σημαντική ευκαιρία για τον Λεβαδειακό, ο Βινίσιους έπιασε κεφαλιά μετά από γύρισμα του Τσάπρα σε εκτέλεση φάουλ του Μεχία αναγκάζοντας τον Σαράνοφ να αποκρούσει.

38′: Νέα καλή στιγμή για τον Λεβαδειακό, ο Τζημόπουλος έπιασε κεφαλιά από πλεονεκτική θέση και ο Δούμτσιος παρενεβλήθη στέλνοντας τη μπάλα άουτ.

43′: Στην επίθεση η Λαμία με καλές προϋποθέσεις, ο Ρόμανιτς πάσαρε στ’ αριστερά στον Αμπαντά όμως το σουτ του τελευταίου έφυγε απελπιστικά άουτ.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τις δύο ομάδες να παραμένουν στο 0-0…

58′: Εκτέλεση φάουλ του Μπεχαράνο, ο Κορνέζος έπιασε κεφαλιά με τη μπάλα να περνάει άουτ.

66′: Σημαντική φάση για τον Λεβαδειακό, ο Λούα Λούα εξαπέλυσε δυνατό σουτ εκτός περιοχής με τον Σαράνοφ να ακουμπά τη μπάλα που βρήκε στο δοκάρι και έφυγε κόρνερ.

76′: Καλή στιγμή για τον Λεβαδειακό, μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Τζημόπουλος έπιασε κεφαλιά αλλά η μπάλα έφυγε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Σαράνοφ.

Το 0-0 παρέμεινε έως το τέλος του αγώνα!

Οι ενδεκάδες του αγώνα:

Λεβαδειακός (Βέλιτς): Στογιάνοβιτς, Μεχία, Μουτίνιο, Βινίσιους, Βρακάς, Δούμτσιος, Τόρο, Νίκας, Παναγιώτου, Τσάπρας, Τζημόπουλος

ΠΑΣ Λαμία (Παντελίδης): Σαράνοφ, Τζανετόπουλος, Βέργος Νούνιες, Σλίβκα, Μπεχαράνο, Κορνέζος, Ρόμανιτς, Βασιλαντωνόπουλος, Αμπαντά, Τσιλούλης