Πέρασε σαν “άνεμος” από τη Ροδωνιά ο Εθνικός!

Μεγάλη σε έκταση νίκη πήρε η ομάδα των Κομποτάδων στην έδρα της Ροδωνιάς, η οποία έπαιζε πάλι με πολλές ελλείψεις. Για ένα ημίχρονο αντιστάθηκαν οι γηπεδούχοι και με ισοπαλία πήγαν έτσι οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη όμως η φιλοξενούμενη ομάδα του Εθνικού, αφού πέτυχε ένα απρόσμενο και παράξενο γκολ από τα αποδυτήρια, στη συνέχεια ήταν σαρωτική και πέτυχε αυτή τη μεγάλη νίκη.

Ρεπορτάζ: Γιώργος Ντζιαβίδας

ΦΑΣΕΙΣ-ΓΚΟΛ:

13΄Ο Καλύβας με απευθείας κτύπημα φάουλ έκανε το 0-1

23΄ο Καραδήμας για τους φιλοξενούμενους οριζόντιο δοκάρι.

25΄ο Καλύβας σημάδεψε το δεξί κάθετο δοκάρι.

33΄Μετά την ωραία εκτέλεση φάουλ του Γιαννούτσου, η μπάλα κτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι του Γκερπενή και στην επιστροφή της στον αγωνιστικό χώρο, ο νεοαποκτηθείς Αναστασόπουλος με ωραίο γυριστό σουτ σημείωσε το 1-1.

Β΄ΜΕΡΟΣ

46΄Στην προσπάθειά του ο Ντσίμας να διώξει τη μπάλα, αυτή χτύπησε στο σώμα του Σκαρή και κατέληξε στα δίχτυα, κάνοντας το 1-2.

Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύτηκαν πλήρως το σοκ των γηπεδούχων, αλλά και την ανωτερότητά τους και πέτυχαν άλλα 5 τέρματα.

50΄ Ο Καραδήμος είχε την προβολή, μετά τη σέντρα του Σκαρή, αλλά η μπάλα χτύπησε πάλι στο οριζόντιο δοκάρι του Ντσίμα και μετά στην αγκαλιά του τερματοφύλακα.

52΄ο Καρυώτης το 1-3

59΄Ο Τσιρίγκας μετά από κόρνερ, με κεφαλιά το 1-4

62΄Ο Ζαπαντιώτης επίσης με κεφαλιά το 1-5

63΄ο Καρυώτης με κοντινό πλασέ το 1-6
Και ο Καραδήμος το τελικό 1-7

Διαιτητής της συνάντησης ο Κουρεμάδας Κ. με βοηθούς τους Βλάχο Ε. και Τσιγκόπουλο Σπ.