ΑκαδημίεςΠΑΣ ΛΑΜΙΑΠοδόσφαιρο

Κ-17: Μοιράστηκαν γκολ, δοκάρια , βαθμούς και εντυπώσεις Λαμία και Άρης

Ισοπαλία σαν ήττα για τους κυανόλευκους του Γιώργου Ζαχαρόπουλου οι οποίοι φιλοξενήθηκαν το μεσημέρι της Κυριακής στο δημοτικό γήπεδο Πυλαίας από την αντίστοιχη ομάδα του Άρη και αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1.

Ρεπορτάζ: Νίκος Μώκος/ Lamiara.gr

Το πρώτο ημίχρονο ήταν κακό ποιοτικά χωρίς μεγάλες φάσεις και τις δυο ομάδες να πηγαίνουν στην ανάπαυλα χωρίς σκορ.

Στην επανάληψη ωστόσο οι δύο ομάδες πήραν μπροστά, πέτυχαν από ένα γκολ, χάνοντας πολλές ευκαιρίες να πετύχουν περισσότερα.

Στο 69′ οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν και στο 75′ η Λαμία ισοφάρισε με τον Τσιαντούρη!

Μάλιστα οι κυανόλευκοι έχασαν ευκαιρίες να πετύχουν κι άλλα τέρματα όμως οι προσπάθειες των Αναγνωστόπουλου και Κουτσονίκα σταμάτησαν στο δοκάρι. Αξίζει να σημειωθεί πως ισάριθμα δοκάρια είχαν και οι γηπεδούχοι.

Οι ποδοσφαιριστές του ΠΑΣ Λαμία έχασαν αρκετές ευκαιρίες να φύγουν με το τρίποντο, το γκολ δεν ήρθε και το 1-1 χαρίζει από έναν βαθμό στην κάθε ομάδα.