ΑκαδημίεςΠΑΣ ΛΑΜΙΑΠοδόσφαιρο

Ήττα στο Κορωπί για τον ΠΑΣ Λαμία Κ19

O Παναθηναϊκός επικράτησε με 2-0 της Λαμίας, για την 21η αγωνιστική της Super League U19.

Η πρώτη καλή στιγμή ήρθε στο 18ο λεπτό με τον Πιτσώτη να παίρνει την κεφαλιά Στο 19′ ο Κυριόπουλος πραγματοποίησε ωραία ατομική προσπάθεια και με σουτ απ’ το ύψος της περιοχής πέτυχε το 1-0. Μάλιστα, ο ίδιος παίκτης θα μπορούσε να έχει σκοράρει και στο 31′ με σουτ έξω απ’ την περιοχή που κατέληξε ελάχιστα άουτ.

Η Λαμία προσπάθησε να αντιδράσει και είχε καλές στιγμές, αλλά δεν κατάφερε να βρει δίχτυα.

Τελικά το δεύτερο γκολ του Τριφυλλιού ήρθε στο 64′ μετά από συνδυαστικό παιχνίδι. Ο Λιατίφης, ο Συμεωνίδης και ο Νταμπίζας άλλαξαν ωραία την μπάλα, ο τελευταίος την άφησε πανέξυπνα για τον Καλοσκάμη, ο οποίος ήταν εύστοχος στο τετ α τετ.

Μάλιστα λίγα λεπτά αργότερα ήρθε δοκάρι για το “Τριφύλλι” με τον Βολάκη, ύστερα από ωραίο σουτ.

Συνθέσεις:

Παναθηναϊκός: Παναγάκος, Τσεβάς, Παυλάκης, Ζεϊμπέκης, Πιτσώτης, Λιατίφης (83′ Νικολετόπουλος), Καλός (60′ Βολάκης), Τσιάβος (60′ Συμεωνίδης), Νταμπίζας (83′ Λάζαρης), Καλοσκάμης (75′ Σπαθάρης), Κυριόπουλος.

Λαμία: Τρόπουλος, Καψαλιάρης, Ζαλοκώστας, Σέντης, Ρωμανός, Κοχλιός, Μαργαρίτης, Δρόσος, Γαλαριώτης, Λαμπρόπουλος, Κοντονίκος.