ΜπάσκετΤοπικά Σπορ

Ήττα στον Βόλο για τον Έσπερο Λαμίας!

Ο Έσπερος Λαμίας δεν κατάφερε να φύγει με το διπλό από την έδρα της Νίκης Βόλου...

Ο Έσπερος Λαμίας δεν κατάφερε να φύγει με το διπλό από την έδρα της Νίκης Βόλου…

Ακολουθεί ρεπορτάζ από το StereaBasket.gr:

Ο Έσπερος Λαμίας δεν έπιασε καλή απόδοση γνωρίζοντας την εκτός έδρας ήττα από τη Νίκη Βόλου με 85-81 με τους φιλοξενούμενους να είναι φανερά επηρεασμένοι από την διακοπή.

Στο πρώτο ημίχρονο η Νίκη Βόλου με καλά ποσοστά στην επίθεση κατάφερε να διατηρήσει ένα μικρό προβάδισμα στο σκορ και να προηγηθεί στο τέλος του ημιχρόνου με 45-40.

Οι γηπεδούχοι έκλεισαν το γ’ δεκάλεπτο μπροστά με 65-57 με τον Έσπερο να πλησιάζει προς το τέλος του παιχνιδιού και να μειώνει σε 84-81 30” πριν το τέλος. Εκεί όμως η ομάδα του Βόλου ήταν ψύχραιμη και από τη γραμμή των βολών διαμορφώθηκε το τελικό 85-81.

Διαιτητές: Γερακίνης-Τσιαπλής-Χατζημπαλίδης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-20, 45-40, 65-57, 85-81.