ΠΑΣ ΛΑΜΙΑΠοδόσφαιρο

Με νίκη ξεκίνησε τα καλοκαιρινά φιλικά ο ΠΑΣ Λαμία!

Νίκη, γκολ, δοκιμές και ξεμούδιασμα!

Στο πρώτο του φιλικό παιχνίδι ο ΠΑΣ Λαμία κέρδισε την ολλανδική V.V.C.S με σκορ 4-0 δείχνοντας ότι αν και βρίσκεται στο μέσο της καλοκαιρινής του προετοιμασίας είναι σε αρκετά καλή αγωνιστική κατάσταση.

Αυτό ήταν το πρώτο φιλικό για τον ΠΑΣ ενώ ήταν το τέταρτο για την V.V.C.S.

Στο 42′ ο Τόσιτς έπειτα από πάσα του Βασιλαντωνόπουλου έκανε το 1-0 το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 42′ ο Μαρτίνεθ εκτέλεσε κόρνερ και ο Τζανετόπουλος έκανε το 2-0.

Ο Ρούμπεν Μαρτίνεθ από πασέρ έγινε σκόρερ στο 60′ και με σουτ έκανε το 3-0.

Το τελικό 4-0 πέτυχε ο Νίκος Τσούκαλος με πλασέ στο 88′.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα η Λαμία κέρδισε πέναλτι με τον Μάλτσι. Ο Αλβανός μεσοεπιθετικός ανέλαβε την εκτέλεση αλλά αστόχησε.

Το ματς:

Στο 37′ μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας εκτέλεση φάουλ έξω από την περιοχή για τον Tosic η μπάλα λίγο άουτ.

Γκοολλλ για την ομάδα μας στο 42′ με σουτ του Tosic έξω απο την περιοχή μετά από πάσα από δεξιά του Βασιλαντωνοπουλου για το 1-0!

Αλλαγές για την ομάδα μας στη θέση του Σαραμαντά μπαίνει ο Γιαννουτσος, στη θέση του Βασιλαντωνοπουλου μπαίνει ο David Simon, στη θέση του Stanko μπαίνει ο Τζανδαρης, στη θέση του Tosic μπαίνει ο Ruben, στη θέση του Acuna μπαίνει ο Τσούκαλος και στη θεση του Mula, ο Μαλτσι.

Γκοοολλ για την ομάδα μας στο 54′ με τον Τζανετόπουλο μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ruben για το 2-0!

Γκοοολλ για την ομάδα μας στο 60′ με σουτ του Ruben για το 3-0!

Στο 64′ αλλαγή για την ομάδα μας στη θέση του Nagy μπαίνει ο Χατζηεμμανουήλ.

Στο 75′ αλλαγές για την ομάδα μας στη θέση του Τσιλούλη μπαίνει ο Κοντονίκος και στη θεση του Pavlovets μπαίνει ο Λαμπρόπουλος.

Γκοοολλ για την ομάδα μας στο 88′ με πλασέ του Τσούκαλου για το 4-0.

Στο 90′ κερδισμένο πέναλτι για την ομάδα μας με τον Μαλτσι ο οποίος το εκτέλεσε και αστόχησε.