Ξεπέρασε το εμπόδιο του Ευρυτανικού… και «πάτησε» κορυφή η Στυλίδα! (pics+vids)

Στην 1η θέση της Α΄Φθιώτιδας μαζί με τον Ολυμπιακό Λαμίας, βρίσκεται από σήμερα ο ΑΟ Στυλίδας ο οποίος για την 5η αγωνιστική της Α΄Φθιώτιδας αντιμετώπισε τον Ευρυτανικό. #ΕΠΣΦθιώτιδας #Α_Φθιώτιδας #ΑΟΣτυλίδας #Ευρυτανικός #φωτορεπορτάζ #LamiaSports

Στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Α΄Φθιώτιδας, ο ΑΟ Στυλίδας υποδέχθηκε στο γήπεδό του τον Ευρυτανικό. Τελικό σκορ 4-1 με τους γηπεδούχους να παίρνουν τελικά μία εύκολη νίκη… όμως στο πρώτο ημίχρονο τα βρήκαν «σκούρα».

Για ένα ημίχρονο, ο Ευρυτανικός και οι ποδοσφαιριστές του Νερολή κρατούσαν μακριά τον κίνδυνο της Στυλίδας δείχνοντας πως με το πείσμα που βγάζει η ομάδα αλλά και την εμπειρία ορισμένων ποδοσφαιριστών θα μπορούσε να είχε παρουσιάσει και ακόμη καλύτερο πρόσωπο.

Την άμυνα των φιλοξενούμενων «ξεκλείδωσε» ο Χρήστος Βαρυπάτης προς το τέλος του πρώτου ημιχρόνου και πιο συγκεκριμένα στο 37΄με πλασέ εντός της μικρής περιοχής. Το 1-0 ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, το πείσμα του Ευρυτανικού βρήκε αντίκρισμα και το γκολ του Μπίκου στο 62΄«έκοψε» προς στιγμήν τα πόδια από τους γηπεδούχους.

Όμως, ο Κάντζαρης στο 73΄και ο Λάγιος στο 76΄όχι απλά απάντησαν στο γκολ των φιλοξενούμενων, αλλά έβαλαν ξανά μπροστά στο σκορ την ομάδα τους, δίνοντάς της μάλιστα ένα σημαντικό προβάδισμα.

Πέντε λεπτά πριν το τέλος, ο Σύρμος, ο οποίος είχε περάσει ως αλλαγή στον αγώνα έκανε το τελικό 4-1.