«Πέταγαν φωτιές» οι Νηρηίδες Φθίας! (φωτογραφίες)

Η ομάδα των Νηρηίδων Φθίας επικράτησε αρκετά εύκολα με 5-0 σκορ του Ταμυναϊκού Αλιβερίου σε εξ΄αναβολής αναμέτρηση της Γ΄Εθνικής ποδοσφαίρου γυναικών.

Αρκετά νωρίς στον αγώνα και μόλις στο 2΄η Κατσαούνου άνοιξε το σκορ για τις Νηρηίδες Φθίας, δείχνοντας την πρόθεση των γηπεδούχων να «καθαρίσουν» το τρίποντο από την αρχή του ματς.

Στο 9΄η Νέλλα έκανε το 2-0 για να έρθει στο 29΄η Μπαλκούρα να γράψει το 3-0, το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, η αρχηγός των Νηρηίδων, Πανάκη έκανε στο 61΄το 4-0 για να έρθει στο 73΄η Νιζήρη να γράψει το τελικό 5-0.