Ερασιτέχνης ΠΑΣ ΛαμίαΠοδόσφαιρο Γυναικών

Εξαιρετική εμφάνιση και τεράστια εκτός έδρας νίκη για τον ΠΑΣ Λαμία!

Σπουδαία από βαθμολογικής άποψης εκτός έδρας νίκη πέτυχαν το απόγευμα της Κυριακές τα κορίτσια του ΠΑΣ Λαμία απέναντι στις Απολλωνίδες Ερέτριας  με σκορ 1-3.

Το συγκρότημα του Κώστα Παπαστάμου ήταν ανώτερο στο μεγαλύτερο κομμάτι της αναμέτρησης, προηγήθηκε στο 16ο λεπτό με την Φούντα ενώ στο 37′ η Πενταγιώτη έκανε δύο τα τέρματα της ομάδας μας.

Στην επανάληψη η Τσώρου στο 49′ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-3 με τις γηπεδούχες να καταφέρνουν να μειώσουν σε 1-3 με την Ρόγγα στο 57ο της αναμέτρησης.

Απολλωνίδες Ερέτριας: Παπαϊωάννου, Σταματούκου, Μπαρόλα. Παπαστεφανή, Σταματάκου, Πετρογιάννη, Μανώλη, Κρόκου (37′ Κολοβού), Ρόγγα Ρωσ., Ρόγκα Ευ., Παπαγεωργίου.

ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ 1964: Σπουρνιά, Φούντα (57′ Κωστορρίζου Ευ.), Νταρλαδήμα, Οικονόμου, Κουρομπλή, Ντεμάι Νερτ.(57′ Ντεμάι Μαρσ.), Πενταγιώτη, Τσώρου (57′ Ταγκαλάκη), Κωστορρίζου Γερ.(46′ Κωστορρίζου Βασ.), Χότζα, Παπαδοπούλου (57′ Ντούβα).