Α΄ ΦθιώτιδαςΤοπικό Ποδόσφαιρο

Ξεπέρασε το «εμπόδιο» της Αταλάντης ο Αστέρας Σταυρού (φωτορεπορτάζ)

Με σκορ 5-1 και πρωταγωνιστές τους Ευαγγελόπουλο, Νικολόπουλο και Λόζο, ο Αστέρας Σταυρού επικράτησε του ΑΠΟ Αταλάντης στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής της Α΄Φθιώτιδας.

Σε ένα «γεμάτο» παιχνίδι το οποίο ήδη από τα πρώτα λεπτά είχε τρία τέρματα, ο Αστέρας Σταυρού κατάφερε και ξεπέρασε το εμπόδιο του ΑΠΟ Αταλάντης κερδίζοντας με τελικό σκορ 5-1.

Ο Ευαγγελόπουλος στο 2΄και στο 5΄έκανε το 2-0 για να έρθει η απάντηση της Αταλάντης στο 9΄με τον Τζιβελέκη να ευστοχεί σε εκτέλεση πέναλτι κάνοντας το 2-1 το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Με την έναρξη του δευτέρου 45λεπτου, ο Τζιβελέκης έχασε τεράστια ευκαιρία να κάνει το 2-2 όταν αστόχησε σε φάση τετ α τετ για να έρθει ο Νικολόπουλος έπειτα από καταπληκτική πάσα του Κακκάβα να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ στο 3-1 στο 52΄.

Στο 64΄και λίγα λεπτά αφότου είχε περάσει στον αγώνα, ο Λόζος έκανε το 4-1 ενώ η Αταλάντη είχε και δεύτερη τεράστια ευκαιρία να σκοράρει όταν ο Πάππος έστησε τη μπάλα στην άσπρη βούλα του πέναλτι, αλλά ο Τσιάμης του είπε «όχι».

Στις καθυστερήσεις του αγώνα και πιο συγκεκριμένα στο 92΄ο Λόζος σκόραρε ξανά για το τελικό 5-1.