Α΄ ΦθιώτιδαςΒ΄ ΦθιώτιδαςΠοδόσφαιροΤοπικό Ποδόσφαιρο

Δυνατό ζευγάρι στον τελικό του Κυπέλλου Φθιώτιδας!

Δυνατό ζευγάρι στον τελικό του Κυπέλλου Φθιώτιδας.

Σε έναν εξαιρετικό αγώνα στη Μαλεσίνα, ο Οπούντιος Μαρτίνου κατάφερε και πήρε τη νίκη στην παράταση και πανηγύρισε την πρόκριση στο τελικό του Κυπέλλου Ελλάδος.

Η ομάδα του Ζαχαρόπουλου, αν έχασε στην κανονική διάρκεια του παιχνιδιού με σκορ 1-0, κατάφερε στην παράταση (μιας και το πρώτο παιχνίδι είχε λήξει 1-0 υπέρ της) να ισοφαρίσει με τον Τομόρι.

Προς το τέλος του παιχνιδιού η γηπεδούχος Μαλεσίνα έμεινε με 10 ποδοσφαιριστές, μετά την αποβολή του Φουρλεμάδη, κάτι που εκμεταλλεύτηκε ο Οπούντιος και έκανε την ανατροπή με γκολ του Πρέντι, παίροντας το εισιτήριο για τον τελικό.

Στον άλλον αγώνα ο ΑΟ Καλαποδίου κέρδισε με τελικό σκορ 2-0 την Αταλάντη, χάρη σε γκολ των Παπαναστασίου και Ταμάμη, παίρνοντας και αυτός το εισιτήριο για τον τελικό, μιας και το πρώτο παιχνίδι είχε λήξει ισόπαλο 0-0.