Ερασιτέχνης ΠΑΣ ΛαμίαΠοδόσφαιρο Σάλας

Futsal: Δεν κατάφερε να κάνει την έκπληξη απέναντι στον Παναθηναϊκό ο ΠΑΣ Λαμία

Με μία αξιοπρεπέστατη εμφάνιση απέναντι στο φαβορί για άνοδο Παναθηναϊκό, ο ΠΑΣ Λαμία Futsal γνώρισε την ήττα πιο δύσκολα από ότι δείχνει το τελικό σκορ (6-1).

Οι κυανόλευκοι του Κώστα Τσαπραζλή  ταξίδεψαν σήμερα από τη Λαμία στη Σαλαμίνα όπου διεξάγεται το Final 4 με 9μελή αποστολή και αρκετές και ηχηρές απουσίες.

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε με τον Παναθηναϊκό να είναι ανώτερος έχοντας την κατοχή και την κυκλοφορία και τη Λαμία να αμύνεται σωστά. Ωστόσο οι τυπικά γηπεδούχοι κατάφεραν να διασπάσουν την άμυνα φτάνοντας στο 3-0 στο τέλος του πρώτου 20λεπτου, σκορ που έδινε σημαντικό μαξιλαράκι ασφαλείας για την πρόκριση.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι κυανόλευκοι παρουσιάστηκαν πιο απειλητικοί ωστόσο δεν βρήκαν το γρήγορο γκολ με αποτέλεσμα με την πάροδο του χρόνου να παίρνουν περισσότερα ρίσκα στο παιχνίδι τους.

Η ψαλίδα άνοιξε ακόμη περισσότερο για τον Παναθηναϊκό ο οποίος εκμεταλλεύτηκε τους χώρους που του έδωσε ο ΠΑΣ Λαμία φτάνοντας στο 5-0, οι κυανόλευκοι μείωσαν με τον Γάτσιο σε 5-1 για να έρθει ακόμη ένα γκολ από το τριφύλλι για το τελικό 6-1!